KATEGORIA

TYP OFERTY

JAK ZORGANIZOWAć EVENT OD A DO Z

Planując realizację eventu firmowego, rodzinnego lub otwartego - niezależnie od tego czy korzystamy z pomocy profesjonalistów czy też sami mierzymy się z projektem, musimy zadać sobie podstawowe pytanie - jaki jest cel naszej imprezy. Oczywiście pomijamy kwestie doskonałej zabawy, ale czy planowane spotkanie ma być formą nagrody dla uczestników, promocji marki, jest elementem motywacyjnym czy raczej zwiążany jest z wewnętrznym "świętem" firmy. Kolejny krok to określenie targetu odbiorców, czyli jaka będzie nasza grupa docelowa. Inaczej będzie wyglądał program którego odbiorcą będzie np. grupa dzieci, a całkiem inaczej jeżeli będzie to grupa biznesowa. Analogicznie miejsce spotkania  jak i godziny mogą być całkowicie rozbieżne. Kolejny krok to zakreślenie szkicu agendy. Zakreślając czas rozpoczęcia i zakończenia rozłożymy ją na czynniki pierwsze.  • 1. Po pierwsze lokalizacja - Inny zakres techniczny obejmuje event pod dachem, a inny jeżeli planujemy piknik firmowy.

  • 2. Musimy pamiętać o części oficjalnej (która może być poprzedzoną formą intro artystycznego, co jest oczywiście uwarunkowane tematyką naszego eventu)

  • 2. Kolejny to element cateringu ( zwłaszcza jeżeli planujemy wersję zasiadaną)

  • 3. Część artystyczna, która może być podzielona na sety. Dobrze też aby część artystyczna zawierała formę dynamiczną, aktywującą gości.

  • 4. Element niespodzianki

  • 5. Nagrody , upominki zawsze są mile widziane :-)

  • 6. Pamiętajmy aby też część czasu pozostawić w formie już mniej oficjalnego programu. np. na rozmowy w kuluarach


eventy


Teraz wracamy do naszego tematu przewodniego. Sprawa jest prosta jeżeli określiliśmy tematykę naszego wydarzenia lub niejako z góry narzucona jest przez cel eventu. Wówczas możemy opracowywać całość po jej kontem. Począwszy od obsługi (hostessy), części artystycznej, cateringu i gości specjalnych. Gorzej jeżeli nie mamy pojęcia, wszystko już było, nic się nie narzuca i mamy pustkę w głowie. No cóż, nie bójmy się w takim razie zasięgnąć pomocy u źródła - zrealizujmy np. konkurs wśród naszych gości, prześlijmy zapytanie, lub po prostu umieśćmy kartkę w kuchni firmowej na której każdy będzie mógł umieścić swoje kreatywne przemyślenia. Głos zespołu często jest niedoceniany i pomijany.


Kolejnym ważnym elementem jest konferansjer. Wbrew pozorom jest to osoba na barkach której spoczywa spora część powodzenia imprezy. Jest naturalnym łącznikiem pomiędzy tym co dzieje się na scenie a naszymi uczestnikami. Dobry konferansjer jest w stanie "wyczuć" klimat panujący na sali i dopasować się werbalnie jak "kameleon". Gorzej jeżeli trafiliśmy na kiepskiego konferansjera, wtedy w najlepszym przypadku najemy się tylko wstydu.


eventy


W końcu przechodzimy do meritum - czyli naszego budżetu. Jeżeli mamy "worek" pieniędzy sprawa jest prosta, ponieważ raczej wszystko co wpadło nam do głowy z lepszym lub gorszym skutkiem możemy zrealizować,  mniej optymistycznie jest gdy nasz worek posiada pokaźną dziurę na dnie :-). Jednakże same pieniądze nie rozwiązują sprawy, jak w każdym przypadku liczy się pomysł i umiejętność jego realizacji. Można popsuć nawet najbogatszy event realizując go bez  pasji, a z ekonomicznego projektu "wycisnąć" cudowne chwile. Dlatego kreatywność i doświadczenie są tutaj dużym wsparciem.Po określeniu już "kręgosłupa" naszej imprezy przechodzimy do żmudnego procesu planowania i dobierania artystów i podwykonawców. Musimy rozbudować naszą agendę o tygodnie a czasem i miesiące zadań, planowania i realizacji przed wydarzeniem. Ale pamiętajmy że na końcu naszej ciężkiej drogi czeka nas wspaniała nagroda w postaci wyjątkowego na skalę światową wydarzenia, czego z całego serca wszystkim życzymy :-).
MICE4u.pl


WOJEWÓDZTWO

PODSTRONY


Piknik firmowy Kra...
Kategoria: Obsługa
Podkategoria: Piknikowe tereny
Typ oferty: Piknik
Cena: 0 zł
Team building dla ...
Kategoria: Obsługa
Podkategoria: Trenerzy
Typ oferty: Team building
Cena: 0 zł
Eventy tematyczne...
Kategoria: Pokazy
Podkategoria: Tematyczne
Typ oferty: Eventy
Cena: 0 zł
Piknik firmowy w K...
Kategoria: Obsługa
Podkategoria: Piknikowe tereny
Typ oferty: Piknik
Cena: 0 zł
budowanie zespołu, Team building, wyjazdy integracyjne, imprezy integracyjne, eventy, szkolenia biznesowe, gry integracyjne, imprezy plenerowe, piknik firmowy, incentive, imprezy dla firm, Kraków, Warszawa, Katowice, imprezy firmowe, organizacja eventów, organizacja konferencji, szkolenia dla firm, wieczór tematyczny, konferencje, outdoor, organizacja konferencji, DJ, koncerty, artyści, agencja muzyczna, covery, karaoke, pokazy tańca, dobry konferansjer